prowadzi: Paweł Ptak, Grzegorz Olszowski, Rafał Toborek, opublikowany 6 lat temu, rozmiar: 16 MB, czas trwania: 00:11:53

Ośmioletnia Asia Kordaszewska jest pretendentem do utworzenia rekordu naszego kraju w zdobywaniu europejskich metropolii. Już dziś może pochwalić się odwiedzeniem siedmiu z 46. stolic na naszym kontynencie. Jak przygotowuje wraz ze swoją mamą Katarzyną strategię dokonania tego wyczynu w 2,5 roku, a także o tym, jakie przygody mogą spotkać globtrotera podczas wojaży oraz w jaki sposób organizują nasi goście swoje eskapady i jakie mają plany na przyszłość można posłuchać w naszej audycji.

prowadzi: Paweł Ptak, Grzegorz Olszowski, Rafał Toborek, opublikowany 6 lat temu, rozmiar: 31 MB, czas trwania: 00:22:48

Aktorka związana z Teatrem Zagłębia od 1978 roku. Ma na koncie około 80 przedstawień, z których wiele na trwałe wryło się w świadomość sosnowieckich teatromanów. Elżbieta Laskiewicz, bo o niej mowa swą wiedzę i talent próbowała przekazać setkom uczniów podczas warsztatów teatralnych. Zawsze stanowiła wzór dla młodszych adeptów trudnej sztuki aktorskiej. Jest inicjatorką i realizatorką licznych akcji charytatywnych. W ostatnim czasie organizowała koncert na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu. Impreza odbyła się w Teatrze Zagłębia i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że już pojawiają się głosy o jej powtórzeniu.

Z Panią Elżbietą rozmawialiśmy o trudach pracy aktora, ale też o jasnych jej aspektach. Wspominaliśmy przedstawienia, reżyserów i aktorów oraz ciekawe anegdoty z jej owocnej kariery.

prowadzi: Paweł Ptak, Grzegorz Olszowski, Rafał Toborek, opublikowany 6 lat temu, rozmiar: 18 MB, czas trwania: 00:13:02

Czy to możliwe, żeby piłkarska reprezentacja Polski zdobyła wicemistrzostwo świata, a najlepszą drużyną klubową w Europie był zespół z kraju nad Wisłą? W Jorkyball jest to możliwe. W dodatku obie kadry oparte są na graczach z Sosnowca. Jorkyball to nietypowa odmiana halowej piłki nożnej z domieszką squasha. Pierwsze w Polsce boiska do tej dyscypliny otwarto w Sosnowcu w 2009 roku. Mimo iż sport ten uchodzi za dość elitarną rozrywkę z czasem zyskuje sobie coraz to nowe grono graczy.

Jednym z bohaterów, którym zawdzięczamy powyższe sukcesy jest Piotr Ślimak – gość naszej audycji.

Z Piotrem rozmawialiśmy o jego przeszłości piłkarskiej oraz o tym w jakich okolicznościach zaczął grać w Jorkyball. Pytaliśmy o zasady gry, a także o to co jest najważniejsze w tym sporcie. Rozmawialiśmy o kolegach z zespołu, a także o tym jak wygląda typowy trening w tej dyscyplinie. Próbowaliśmy się też dowiedzieć jakie będą kolejne wyzwania teamu z Sosnowca.

prowadzi: Paweł Ptak, Grzegorz Olszowski, Rafał Toborek, opublikowany 6 lat temu, rozmiar: 27 MB, czas trwania: 00:19:31

Ukończyła Państwowe Wyższe Studia Teatralne we Wrocławiu na wydziale lalkarstwa. Debiutowała jeszcze w czasie studiów osiągając ogromny sukces rolą Ester Pławner w „Korzeńcu” Remigiusza Brzyka. Blondynka z charakterem od 2013 roku stanowi nieodzowny element trupy sosnowieckiego Teatru Zagłębia. Gościem Głosu Sosnowca jest Edyta Ostojak.

Z Edytą udało nam się porozmawiać tuż przed „Siódemką” przedstawieniem kończącym sezon teatralny 2016/17. Jak się okazało był to jej ostatni występ na deskach naszego teatru jako pracownika etatowego. Od tej pory będziemy ją widywać na naszej scenie gościnnie. Rozmowy nie zdominował jednak temat rozstania Edyty z Teatrem Zagłębia. Wspominaliśmy początki kariery, prace nad poszczególnymi sztukami, chwile ciężkiej pracy, ale też to co było i jest miłe. Tylko w naszym wywiadzie usłyszą państwo jakiego radia najchętniej słucha nasza rozmówczyni oraz jakie piosenki śpiewa jadąc samochodem. Do tego wiele innych nieznanych faktów.

prowadzi: Paweł Ptak, Grzegorz Olszowski, Rafał Toborek, opublikowany 6 lat temu, rozmiar: 27 MB, czas trwania: 00:19:26

Na przełomie lat 70/80-tych, gdy Zagłębie Sosnowiec zmagało się z najlepszymi drużynami w krajowych, piłkarskich rozgrywkach ligowych, na trybunach zasiadało nawet 20 tysięcy kibiców.

Widowiska sportowe na Stadionie Ludowym przy Kresowej uświetniali Włodzimierz Mazur, Wojciech Rudy, bracia Sączkowie, Dariusz Klamra, Marek Bęben i wielu innych znakomitych futbolistów.

Defensywę Zagłębia wzbogacał Karol Kordysz, z którym mieliśmy okazję powspominać tamte fantastyczne lata sosnowieckiej piłki. Jak wyglądał wtedy sport flagowy w naszym kraju, jak wyglądały kuluary Zagłębia. Do takich wspomnień cofnęliśmy się z naszym gościem kilka lat. Zapraszamy do odsłuchania tych refleksji w audycji Głos Sosnowca.