Przeglądasz archiwum podkastowe. Ta audycja została przeze mnie zarchiwizowana za wiedzą i zgodą autora, aby kolejne pokolenia mogły posłuchać jak rodził się polski podcasting. W kilku przypadkach nie byłem w stanie skontaktować się z autorami, jednak mam nadzieję, że utworzenie tego archiwum zostanie przez nich przychylnie potraktowane. Na chwałę polskiego podkastingu, którego byłem kiedyś wielkim fanem!
prowadzi: Robert Koeseling, opublikowany 12 lat temu, rozmiar: 22 MB, czas trwania: 00:28:11

Pierwszy dzień oficjalnego zwiedzania i wypoczynku urlopowego.

prowadzi: Robert Koeseling, opublikowany 13 lat temu, rozmiar: 7 MB, czas trwania: 00:11:14

Speedcast o tym czego nie powinno się zapomnieć podczas przygotowań do wyjazdu urlopowego...

prowadzi: Robert Koeseling, opublikowany 13 lat temu, rozmiar: 21 MB, czas trwania: 00:30:49

Czternaście „wejść” z auta podczas liczącej około 1400 km wyprawy z Anglii do Polski. Taki audioblogowy odcinek drogi. Może się nawet komuś spodoba, bo to typowa amatorska produkcja podkasterska a wówczas wdzięczny będę za komentarze.

prowadzi: Robert Koeseling, opublikowany 13 lat temu, rozmiar: 52 MB, czas trwania: 00:56:47

Zanim przejdę do publikacji odcinków w których będę opowiadał o własnych przygodach w Portugalii, proponuję dziś wysłuchać nagranej już jakiś czas temu rozmowy z Dawidem Filipcińskim, który w Portugalii był tak wiele razy, że sam nie pamięta już ile...

Przy okazji chciałbym też wszystkich zachęcić do sięgnięcia po archiwalne odcinki Tomka Kęckiego z podkastu „Lubię Kiedy Pada”:

Porto (miasto) – Bom Dia
Porto (wino) – Mocne Wino

oraz po odcinki Filipa Dawidzińskiego z „Nie Tylko Dla Orłów:

Lizbona – #107 – Portugalczyk Osculati
Wakacyjnie – #274 – Śniadanie na plaży

Nie ukrywam, że moi starsi stażem koledzy podkasterzy zainspirowali mnie do odwiedzenia tego ciekawego kraju. Jeśli wiesz o jeszcze jakichś odcinkach/podkastach na temat Portugalii to podziel się proszę tą informacją w komentarzach.

Ostatnim razem 5 o’clock był dla wielu osób za krótki. Czy ten odcinek okaże się tym razem za długi (57min) tego nie wiem, ale myślę, że trochę ciekawych informacji można się dowiedzieć i chyba warto tego dialogu wysłuchać. Jak zwykle liczę na komentarze pod odcinkiem – Robert.

prowadzi: Robert Koeseling, opublikowany 13 lat temu, rozmiar: 5 MB, czas trwania: 00:07:49

Po namowach wielu osób do wznowienia nagrywania, postanowiłem zrezygnować z formy jaką w założeniu miał docelowo przyjąć podkast 5 o’clock i zamiast dopracowanych audycji z różnymi wstawkami (bo taką miałem wizję), będzie tu połączenie Próby Mikrofonu z Blogową Strefą Roberta K. Starzy słuchacze oczywiście doskonale wiedzą o czym mowa a ci, którzy pojęcia o tym nie mają to niech sięgną do archiwum na: http://5oclock.org/pm/

Dziś zapraszam do samolotu i na taras pokoju hotelowego. Jest to dzień (i noc) w którym wraz ze znajomymi znaleźliśmy się w Porto… Odcinek króciutki, ale może dzięki temu uda mi się zrobić Portugalię w kawałkach tak, aby każdy dzień był jednym odcinkiem. Moim zamysłem było stworzenie w waszych głowach obrazów jakie towarzyszą zarejestrowanym dźwiękom (czasem aż uszy bolą!) Czy mi się to udało? Napiszcie w komentarzach.

Jakość materiału jest bardzo różna, bo i warunki były ciężkie i część materiału jest z kamery a także muszę się przyznać, iż samemu nie zadbałem wystarczająco o podstawowe zasady optymalnego rejestrowania...