Przeglądasz archiwum podkastowe. Ta audycja została przeze mnie zarchiwizowana za wiedzą i zgodą autora, aby kolejne pokolenia mogły posłuchać jak rodził się polski podcasting. W kilku przypadkach nie byłem w stanie skontaktować się z autorami, jednak mam nadzieję, że utworzenie tego archiwum zostanie przez nich przychylnie potraktowane. Na chwałę polskiego podkastingu, którego byłem kiedyś wielkim fanem!
prowadzi: Fiona, opublikowany 9 lat temu, rozmiar: 19 MB, czas trwania: 00:21:20

To już trzeci raz kiedy nagrywamy wspólnie z Inez. Tym razem postanowiłyśmy nagrać krótko, szybko i rzeczowo. Przepis na marmoladę z cebuli i czosnek w miodzie, czyli słodko, smacznie i zdrowo. Inez także prosto tłumaczy skomplikowany proces tworzenia domowego mydła. Miały być tylko 3 tematy, ale wspominamy na koniec o czymś jeszcze... ps. cebula oczywiście zawiera substancje bakteriobójcze, a nie „biobójcze” jak to się wymsknęło niechcący prowadzącej przy nagrywaniu :>

prowadzi: Fiona, opublikowany 10 lat temu, rozmiar: 49 MB, czas trwania: 00:53:55

Fiona i Inez opowiadają jak wkładają rośliny na monitory czyli instrukcja obsługi strony 1000roslin.pl. Wielkie otwarcie przesyłki z wachlarzykami, reklama Poczty Polskiej. Co myśli zielarka kiedy spotyka krzew tarniny. Gdzie wymienisz mydło na powidło. Nalewka z ludzików i co Fiona trzyma w łóżku. Dlaczego Inez 11 października wygoniła ludzi z domu. OctoFest i mania octowania. Jak zielarka ogląda mecz piłki nożnej. Chwasting, Iwan-czaj i listopadowe wykopki ziołowe oraz z czego jesienią zrobić afrodyzjak. Tego wszystkiego dowiesz się słuchając tego podcastu. Rozmawia Fiona czyli Aga z bloga Aga Radzi i Inez z bloga Herbiness.

prowadzi: Fiona, opublikowany 10 lat temu, rozmiar: 54 MB, czas trwania: 00:59:13

Dzisiaj w podcaście nowa zielarka i mowa o nowym projekcie bijącym rekordy popularności na FB i sosnowym hicie internetu. Królewskie danie z łąki i wiele innych cennych informacji ze świata ziół i dzikiej jadalnej roślinności.

prowadzi: Fiona, opublikowany 10 lat temu, rozmiar: 22 MB, czas trwania: 00:25:00

Tym razem o podagryczniku, powszechnie uznawanym za chwast bardzo ciężki do wytępienia. Jak się okazuje jest to bardzo cenna roślina zielarska a jednocześnie całkiem smaczne warzywo. Wiedzieli już o tym nawet neandertalczycy i kupcy Krakowscy z XVII wieku.

prowadzi: Fiona, opublikowany 10 lat temu, rozmiar: 14 MB, czas trwania: 00:15:33

Kwiaty forsycji pojawiają się na krzewach jeszcze przed rozwinięciem liści, wówczas kiedy jeszcze większość drzew ma gołe gałązki. Wszyscy ją podziwiają ale mało kto wie jak cennym surowcem zielarskim są te skromne żółte kwiatki.